Butik Pasta

Butik Pasta

Butik pasta diğer bir adıyla tasarım pasta modelleri son yıllarda oldukça artmıştır. geltatlim.com Online pastacılığın gelişmesi ile birlikte butik pastaya olan talep de artış göstermiştir. Son zamanların en popüler şeker hamurlu pasta modelleri arasında yer alan butik pastalar, özel gün kutlamalarının olmazsa olmaz pasta modellerindendir. Bu yazımızda butik pastanın ne olduğunu, en popüler butik pasta modellerini ve online butik pasta siparişini anlatacağız.

Hayallerinizin Pastaya Dönüşmüş Hali: Butik Pasta

Butik pasta,şeker hamuru ve diğer pastacılık ekipmanları ilehazırlanan ve tasarlanan pasta modelleridir. Hemen hemen her şey butik pasta konusu olabilir. Yeniliğe ve yaratıcılığa oldukça açık bir pasta modeli olan butik pastalar birçok farklı lezzette ve birçok farklı tasarımda karşımıza çıkar.

Butik pasta modelleri hayallerinizdeki pasta modelinin pastaya dönüşmüş halidir diyebiliriz. Bu nedenle özel günlerini daha da özelleştirmek isteyen kişiler butik pasta modellerine yönelir. Özellikle özel gün kutlamalarınınson zamanlarda daha özel bir şekilde kutlanıyor olması butik pasta modellerini arttırmıştır. Bunun yanı sıra konsept partilerin sayısının her geçen gün artması da butik pasta modellerini arttıran unsurlar arasında sayılabilir.

Butik Pasta ile Tasarım Pasta Aynı Şey Midir?

Butik pasta ile tasarım pastanın aynı şey olup olmadığı merak konusudur. Butik pasta ile tasarım pasta farklı şeyler değildir. Sadece isim farklılığı söz konusudur. Onun dışında butik pasta ile tasarımpastanın özellikleri ve işlevi aynıdır. Kısacası butik pastanın diğer adı tasarım pastadır diyebiliriz.

Butik Pastaların En Önemli 5 Özelliği

Butik pastalar normal yaş pastalara nazaran daha farklı tasarımlara sahiptir. Butik pasta birden çok özelliği ile yaş pastalardan ayrılmaktadır. Butik pasta fiyatları karşımıza çıkan 5 özelliği sıralayalım:

  1. Butik pastanın dış kaplamasında, süslemelerinde ve butik pastanın tasarlanmasında şeker hamuru kullanılır. Şeker hamuru, butik pastalar için oldukça önemli bir pasta malzemesi olarak karşımıza çıkar.
  2. Butik pastaların süslenmesinde ve tasarlanmasında butik pastanın konseptine ve konusuna uygun olan çeşitli gıda boyaları ve tatlandırıcılarkullanılır. Butik pastalar, gıda boyaları kullanılarak yüzlerce farklı renkte tasarlanabilir.
  3. Butik pasta modelleri mutlaka bir konsept veyabir konuya sahip olan pasta modelleridir. Erkek çocuk, kız çocuk, sevgili, eş, arkadaş ya da meslek gruplarına özel olarak hazırlanan butik pasta modelleri görüntüsüyle büyüler.
  4. Butik pastalar, resimli butik pasta olarakda tasarlanabilir. Oldukça popüler olan resimli pasta modelleri butik pasta modellerinde de karşımıza çıkar.
  5. Butik pasta modelleri yaş pasta modellerine göre daha yüksek fiyatlıdır.

En Popüler Butik Pasta Modelleri

Butik pastaların birçok modeli vardır. Birçok farklı modele sahip olan butik pastalar hem tasarım olarak hem de lezzet olarak farklı modellerde karşımıza çıkar. En popüler butik pasta
modelleri şunlardır.

  • Çocuklar İçin Hazırlanan Butik Pastalar

Butik pastalar için en sık kullanılankonsept çocuklar ile ilgili olanlardır. Çocukların eğlenceli ve yaratıcı hayal dünyaları butik pastaların konusunu oluşturmaktadır.  Çocuklar için hazırlanan butik pastalar kız çocuk pastaları ve erkek çocuk pastaları olmak üzere 2’ye ayrılır.

Kız çocuklar için hazırlanan butik pasta modellerine örnek olarak şunları verebiliriz: prenses butik pastalar, çiçekli butik pastalar, Elsa butik pastası, Unicorn butik pastası.

Erkek çocuklar için hazırlanan butik pasta modellerine ise şunlar örnek verebiliriz: arabalı butik pastalar, Şimşek Mcqueen butik pastası, Spiderman butik pastası, Paw Patrol butik pastası.

Yetişkinler için özel olarak hazırlanan butik pasta modelleri de oldukça çeşitlidir. Çoğunlukla resimli butik pastalar ve harfli butik pastalar yetişkinlerin en sık tercih ettiği butik pasta modelleri arasında yer alır.

Meslek gruplarının özel günlerine uygun olarak hazırlanan butik pastalar vardır. Meslek gruplarının özel günlerinin kutlama oranı gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle meslek gruplarının özel günleri için hazırlanan birçok butik pasta tasarlanır. Örneğin; doktor, hemşire, avukat, mühendis, diş hekimi, veteriner hekim, eczacı ve daha birçok meslek grubu için özel tasarlanmış butik pasta modelleri mevcuttur.

Online Butik Pasta Siparişi

Müşteri memnuniyetini esas alan çalışma prensiplerimiz ile siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmetlersunmaktan memnuniyet duyarız.Farklı, lezzetli ve özel tasarımlara sahip butik pastalarımız ile özel günlerinizi daha da özel bir hale getirebilirsiniz. Özel gün kutlamalarınıza en uygun butik pasta modelleri için web sitemizdeki butik pasta modellerini inceleyebilirsiniz.